Blogi

Töötukassa laste “Tööle kaasa” päev Noortejaamas

Esmaspäeval, 17. veebruaril, on “Tööle kaasa” päev, mille raames saavad lapsed võtta osa oma vanemate tööpäevast. Selle toreda päeva raames külastasid meie maja Töötukassa Saaremaa osakonna töötajate lapsed.

Noortejaama juhataja Anneli, vabatahtlik Kaupo ning noorsootöötajad Karina ja Pille-Riin olid noortele ettevalmistanud mõned tegevused. Appi tuli ka Mari-Liis Raud, kes valmistas noortega imemaitsvat banaanijäätist. Jäätis valmis kiiresti, ning kes soovis, sai ka lisa.

Jäätis söödud, asusid noored hamabeadsidest (eesti k. sulapärlid) mustreid kokku panema ning sulatama. Tegevus meeldis kõigile ning pakkus väljakutset ka täiskasvanutele. Seejärel said noored end Kaupo käe all trummimängus proovile panna. Emotsioonid olid ülevad! We will rock you!

Aitäh Töötukassa Saaremaa osakonnale ning toredatele noortele, kes meil külas käisid! Meil oli teiega väga tore 🙂

Noortekohtumine 2019 “Mina, mina ise ja ma”

Kuressaare ja Narva-Jõesuu noortekeskused kohtusid sel aastal kahel koolivaheajal veebruaris ja aprillis.

Teema, mis noori huvitas, oli seekord taas tervis. Projekti juht Roos Marie Karmel Pśenitśnaja soovis käsitleda noorte vaimset heaolu, erinevaid võimalikke hirme ja ennast rohkem läbi selle tundma õppida. Narva-Jõesuu noored keskendusid rohkem füüsilisele tervisele ja nii kujunes projektist tervik.

Narva-Jõesuus panime paberile ideed terviseäpi loomiseks, saime juhatust, kuidas motiveerida ennast liikuma ja kuidas seejuures õigesti toituda. Käisime uisutamas ja mängisime palju, et ületada keelebarjäär ja paremini üksteisega tuttavaks saada.

Kuressaare peamised teemad olid eneseusk, motivatsioon ja hirmude ületamine. Tegime peaagu ringi peale Saaremaale, tõusime Sõrve tuletorni tippu ja andsime oma panuse Jüriöö ülestõusu tõrvikuketis.

Uued sõbrad, uued ilusad paigad, uued kogemused- see oli meie noortekohtumine 2019

Kohtumine Tiidrek Nurmega

02.05 oli Saaremaa Noorte Tugila abiga noortekeskusesse kutsutud olümpiavõitja Tiidrek Nurme.

Tiidrek jagas põnevat informatsiooni oma koolielust, sellest, kuidas ta sattus noortevanglasse ning mil moel sellest kõigest välja tuli.  Tema kogemus on hea näide sellest, kuid endale eesmärke seades võib jõuda lausa maailma tippu.

Loe lähemalt Meie Maast

Pille-Riin Inspiratsioonipäeval Tallinnas

Pille-Riin Laaneväli, Kuressaare Noortekeskuse Noortejaam noorsootöötaja

“Tegijatel juhtub!”

Üks tavaline noortekeskuse töötaja. Väga vähese kogemusega aga kangekaelne. Ilma eelneva kogemuseta hostida noortevahetust ja pea ees vette hüpata? Teeme ära! Kuidas leidsin partnerid? Kuidas valisime teema? Kuidas kirjutasime projekti? Millised probleemid ilmnesid? Kui pingeline kogu protsess skaalal 1-10 oli? Mis tunne pärast valdas? Leiame kõikidele küsimustele vastused sel neljapäeval. Ühe kogemusteta noorsootöötaja esimese noortevahetuse lugu.

Meil on vabatahtlik Rita Portugalist

Noortejaamas tegutseb taas vabatahtlik välismaalt. Rita on tulnud Portugalist ja jääb meiega suve lõpuni

Rita ootab kõiki endaga tutvuma!

Tegemist on Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtliku teenistuse projektiga, mida koordineerib Eesti ANK ja rahastab SA Archimedese Noorteagentuur.

101 tooli Saaremaale

Saaremaa on võimaluste poolest rikkam, kui te arvata oskate ning puhkust saab nautida ka talveperioodil. Maha sadanud valge lumevaip on ideaalne erinevate lumerõõmude nautimiseks.

Kutsume üles kõiki saarlasi, et ehitada endale lumest mugav ning loominguline istumisalus, kus saaks puhata või lustida, et hubast talveaega nautida.

Idee on saanud inspiratsiooni Kuressaare kuurorditoolist, millel armastasid istuda siia suvitama tulnud supelsaksad. Talveajal võib tunduda, et kuurortlinn magab, aga kui suudame üheskoos ehitada oma kodukohta või linnaväljakule uhked toolid, siis on selge, et ka talvisel Saaremaal on pakkuda vahvaid väljakutseid.

Ehita oma ka oma tool ja proovime EV sünnipäevaks saada kokku 101 tooli.

Tee sellest pilt ning lae üles Noortejaama fb loodud ürituse lehele.

Kuressaare kesklinna kerkis esimene tool 06.02 kell 12:30.

Link FB üritusele ja tooli piltidele üle Saaremaa

Saarte Hääle kajastus

Meie Maa kajastus

Noortejaamal oma reklaamklipp

Eelmise aasta lõpus (2018) oli Noortejaam osaline SÜG-is toimuva Erasmus+ rahvusvahelises projektis “Marketing- how to sell your business better”. Projekti käigus õppisid osalejad Eestist, Saksamaalt ja Jaapanist muuhulgas erinevate organisatsioonide turundamist.

Üheks projekti tulemiks oli Noortejaama reklaamvideo ja siin see on. Aitäh tegijatele!

Päkapikujooks 2018

Päkapikujooks toimus sel aastal juba 22. korda. Osales 14 meeskonda 81 liikmega. Seekord kogusime päkapikumeeskonnad kokku bussijaama fuajees, peale jooksu ootasime neid koos sooja joogi ja küpsistega Archebaldi Keskaja Elamuskeskuses.

Aitäh kõigile osalejatele ja abilistele Kuressaare Vanalinna koolist, Kuressaare Gümnaasiumist, Saaremaa Ühisgümnaasiumist kes pakkusid tegevust ja ülesandeid erinevates punktides üle linna. Eraldi suured tänud Gunnar Usinale (jõuluvana) ja Agur Pihlasele (DJ).

Ega siis muud, kui et- olge tähelepanelikud, päkapikud on liikvel 😉

Virtuaalreaalsuse töötuba

Koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse ja Maru Production OÜ-ga on Eesti Noorsootöötajate Kogu välja töötanud töötoa, et tutvustada noorsootöötaja ametit.

Eriti ägedaks tegi töötoa see, et tegemist on virtuaalreaalse lahendusega ja noored said ise end noorsootöötaja kingadesse asetada!

AIDSiohvrite mälestuspäev 19.05

NOORTEJAAM tähistas rahvusvahelist AIDSiohvrite mälestuspäeva. Toimusid teemakohased vestlusringid, slaidiesitlused, filmide vaatamine. Püüdsime vähendada HIV ja AIDS-iga seotud eelarvamusi, meisterdasime vastutuse ja hoolimise sümboolikat- punast lipsu.

Mälestuspäeva viisime läbi koostöös Tervise Arengu Instituudiga ja noorte vabatahtlikega.

TEEME ÄRA 2017

TEEME ÄRA Paju tänaval tehtud! Aitäh tublidele, keda raske ja räpane töö ära ei kohutanud!

Põnevamad leiud olid pesumasin, telefonikaart, värvirull, panga koodid. Ilmselt oli keegi kunagi teinud ka vannitoas plaadivahetust…

Koolivaheaja laager

Koolivaheaja laager toimus 20.03 – 22.03. Osales 18 last.

Lõpupilt

Veekeskuse külastus

Konstruktsioonide tegemine

Käeline tegevus

Turvakodu külastus

Meeskondlik orienteerumine

Lugemisvõistluse tulemused

Lugemisvõistlus “Mina loen ka!”, mida korraldasid linna raamatukogu, NaviCup ja Noortejaam, on nüüdseks läbi saanud. Esimene sellelaadne katsetus ei läinud viperusteta, kuid lõpptulemusega võib kindlasti rahule jääda. Tänada tuleb ka Saaremaa Ühisgümnaasiumi õpetajaid, kes oma kooli õpilasi mängima suunasid.

Vanuses 7-12.a osales üle 30 võistkonna, 13-17.aastaste vanuserühmas oli võistkondi ca 34.

Mängu finaal toimus 14.märtsil Saare Maakonna Keskraamatukogu laste- ja noorteosakonnas. Seal selgusid ka parimad, kes ei jäänud ka kingitusteta (auhinnad olid välja pannud raamatukogu, Ameerika teabepunkt ja noortekeskus). Emakeelepäeval toimunud sündmusel osales külalisena ka Mikk Kärner, kes rääkis noortele oma lugemisharjumustest, nutiseadmete kasutamisest ning saumuti kutsus noori üles äppe tegema.

Noortekogu koosolek

Noortekeskuses käib koos Kuressaare linna noortekogu. Viimasest koosolekust 8.märtsil võttis osa ka nende neljajalgne sõber Stefan Aurora (pildil).

Kolimine

Praeguse aja märksõnadeks on kolimine ja koristamine. Korraga on “tule all” lausa kolm maja: Komandandi tänava nooortekas, Kitsa tänava noortekas ja uus noortekas bussijaama hoones.